Lasten ja nuorten kesäleiri 2021

Lasten ja nuorten kesäleiri pidettiin tiistaina 20.7. - perjantaina 23.7.2021.

Kyseessä oli kymmenes leiri samassa leirikohteessa ja siksi myös juhlaleiri. Muistelimme menneitä – hyviä ja rakentavia – kesäleirejä ja olipa leirillä myös jälleen jotakin uutta.

Pääasia leirillä – ja tietysti muutenkin – on aina Herra Jeesus ja Hänen hyvä sanansa, jota tutkimme raamattutunneilla.

Epidemian yhä vaikuttaessa maassamme huolehdimme vielä entistäkin tarkemmin jokaisen leiriläisen turvallisuudesta ja turvaväleistä.

Palvelemme kuunnellen

 Lue lisää täältä.

Poimintoja sivuiltamme

Yksi esitetyistä kysymyksistä oli: rakastaako Jumala minua? Siihenkin oli helppo vastata Jumalan sanalla: "Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä" (Joh 3:16).

Lue kirjoitus "Lasten ja nuorten hengellinen kesäleiri 2010" kokonaisuudessaan täältä.