Talvinen evankelioimismatka

Ville Rantanen ja Iisakki Heiskari tekivät evankelioimismatkan toiseen maakuntaan kauniissa talvisessa säässä.

Matkan tarkoitus oli tavoittaa ihmisiä hyvällä sanomalla Jeesuksesta. Matka oli hyvä ja onnistunut: moni ihminen sai mahdollisuuden ottaa Jeesus Pelastajana ja Vapahtajana vastaan.

Matkaan lähteneet saivat itsekin kokea virvoitusta ja palata kotiin hyvillä mielin. Kun palvelee Herraa Jeesusta, saa elää mielenkiintoista ja rikasta elämää.

Palvelemme kuunnellen

 Lue lisää täältä.

Poimintoja sivuiltamme

Yksi esitetyistä kysymyksistä oli: rakastaako Jumala minua? Siihenkin oli helppo vastata Jumalan sanalla: "Sillä niin on Jumala maailmaa rakastanut, että hän antoi ainokaisen Poikansa, ettei yksikään, joka häneen uskoo, hukkuisi, vaan hänellä olisi iankaikkinen elämä" (Joh 3:16).

Lue kirjoitus "Lasten ja nuorten hengellinen kesäleiri 2010" kokonaisuudessaan täältä.